handporn.net
Doskonały prognostyk przed igrzyskami. Dwa medale Pucharu Świata dla Polski – Paryż 2024 – Letnie Igrzyska Olimpijskie – Sport Wprost - Wiadomości

Węgierski Szeged okazał się szczęśliwy dla pięciu polskich kajakarek. Jedna z naszych czteroosobowych załóg wywalczyła srebrny medal Pucharu Świata, a do tego brąz dołożyła Justyna Iskrzycka w „jedynce”. To kolejne wartościowe sukcesy biało-czerwonych.

Karolina Naja i spółka przegrały tylko z Niemkami

W rywalizacji na 500 metrów reprezentacja Polski w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto zdobyła srebrny medal. Nasze panie nie rozpoczęły wyścigu finałowego zbyt mocno, zajmując na półmetku piątą lokatę, ale zostawiły mnóstwo sił na ostatnią część dystansu. Wyprzedzały po kolei kolejne załogi i finalnie lepsze od nich okazały się tylko zawodniczki z Niemiec.

Do tego zespołu Karolina Naja i spółka straciły 0,34 sekundy, ale i tak srebro potwierdza klasę naszej eksportowej załogi, która podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu może walczyć nawet o pierwsze miejsce. Zresztą mówimy tutaj o mistrzyniach świata z 2022 roku. W tej samej konkurencji w Szeged w finale rywalizowała także druga polska osada. Martyna Klatt, Sandra Ostrowska, Julia Olszewska, Helena Wiśniewska zameldowały się na mecie na szóstym miejscu.

Justyna Iskrzycka wytrzymała presję

Drugi medal dla reprezentacji Polski w Szeged zdobyła Justyna Iskrzycka, której przypadł brąz w konkurencji nieolimpijskiej. Mowa tutaj o K-1 1000 metrów. 26-latkę wyprzedziły tylko Alyce Wood oraz Anezka Paloudova. Przypomnijmy, że Iskrzycka także ma w swoim dorobku mnóstwo sukcesów na czele z brązem olimpijskim w Tokio, który zdobyła w konkurencji K-4 500 metrów.

To nie musi być jeszcze koniec miejsc na podium podczas rywalizacji na Węgrzech. W sobotnie popołudnie zostaną rozegrane kolejne finały, do których weszło łącznie siedem polskich osad.