Liberec - Teplice 1:2 (0:0) | FK Teplice

FC Slovan Liberec FK Teplice
1:2
Logo

Statistiky

Branky: 81. Pourzitidis - 49. Trubač, 58. Mićević. ŽK: 12. Višinský, 33. Prebsl, 78. Tetour - 6. Fila, 28. Mićević, 55. Chaloupek. Rozhodčí: Zaoral - Caletka, Hurych. VAR: Kocourek, Ratajová. Diváci: 3266.

Team logo

Bačkovský – Mikula (73. Tetour), Chaluš, Pourzitidis – Fukala (55. Horský), Žambůrek, Prebsl, Ghali (55. Preisler) – Višinský, Letenay (55. Rabušic), Tupta.
Team logo

FK Teplice

Ludha – Knapík (46. Jukl), Chaloupek, Mićević - Švanda, Kričfaluši, Mareček (90. Bednár), Labík (74. Beránek) - Trubač (66. Havelka) - Fila, Čerepkai (74. Tsykalo).

Komentář k zápasu

S velmi nadějným výsledkem 2:0 z domácího zápasu se žlutomodří vypravili na hřiště Slovanu Liberec do odvety semifinále skupiny o Evropu, které bylo současně také bitvou o krále severu. Z teplické nominace v pátek vypadl Abdallah Gning, který se musel podrobit operaci prasklého žaludečního vředu a sezóna pro něj tak skončila, ovšem jinak se začali hráči po zranění vracet a do Liberce tak odjela téměř nejpočetnější hráčská výprava v letošní sezóně.

První poločas vypadala U Nisy přesně podle očekávání, teplický tým trpělivě vyčkával a nechal vymýšlet domácí Slovan. Ten zahrozil poprvé až ve 22. minutě, kdy těžkou skákavou střelu zkrotil Richard Ludha. Ve 30. minutě hostujícímu brankáři ještě pomohlo z vnější strany břevno po hlavičce Višinského, ale to bylo do poločasu vše.

Po změně stran už udělali svěřenci Zdenko Frťaly velký krok za postup, když se nejprve ve 49. minutě krásně prosadil přes odražený míč Daniel Trubač a o pár minutek později se ve skrumáži dokutálel míč až k Mićevićovi, který konečně zaznamenal první soutěžní gól v teplickém dresu. Liberec dokázal snížit v 81. minutě, když po několika centrech a zavárech rozvlnil síť Pourzitidis. Poté už dotáhli tepličtí hráči utkání bezpečně k postupu do finále skupiny o Evropu.

Už příští neděli od 15:00 se tak na Stínadlech bude hrát první finálový duel proti Hradci Králové, tak neváhejte dorazit podpořit teplické hráče v posledním domácím střetnutí této sezóny!