handporn.net
V pátek od 17:00 hostí B-tým v Pozorce Jablonec | FK Teplice
Obrázek článku

V pátek od 17:00 hostí B-tým v Pozorce Jablonec

Netradičně již v pátek 17. května odpoledne od 17:00 hostí B mužstvo Sklářů na přírodním trávníku fotbalového areálu 1.FC Dubí v Pozorce aktuálně devátý tým tabulky FK Jablonec B.

Jablonec vedený hlavním trenérem Benjaminem Vomáčkou a jeho asistentem Josefem Justem je po odehraných 26 kolech soutěžního ročníku 2023/2024 na 9.místě tabulky skupiny B České fotbalové ligy se ziskem 34 bodů s celkovou bilancí 9 vítězství, 7 remíz a 10 porážek se skóre 32 vstřelených a 34 obdržených branek.

V sobotu 21. října minulého roku zvítězila rezerva Jablonce v domácím prostředí nad B mužstvem FK Teplice po výsledku 1:0 (1:0). Jedinou branku tohoto utkání vstřelil ve 34.minutě z pokutového kopu jablonecký kapitán Jan Vošahlík.

Nejproduktivnějším hráčem Jablonce je s 9 vstřelenými brankami ve 23 utkáních dvaadvacetiletý kanonýr Oliver Velich. Tři branky mají na svém kontě devatenáctiletý Matouš Krulich a dvacetiletý Matěj Náprstek. Dvě trefy do černého má celkem 6 hráčů – Dominik Breda, Jakub Gaši, Lukáš Hušek, Adam Kubát, Adam Ritter a Jan Vošahlík.

Minulou sobotu hostila rezerva Jablonce Českou Lípu. Souboji B týmu Jablonce a českolipského Arsenalu přihlíželo v Břízkách u jablonecké přehrady 250 diváků, na branku se však v ideálním fotbalovém počasí čekalo marně. Jabloneckým barvám chyběl nemocný hrotový útočník Velich. „Psal mi v noci, že dostal horečky. Nahradil ho Kubát a podal vynikající výkon. Pral se, vyhrával hlavy, sklepával, chyběl mu akorát gól,“ konstatoval kouč jabloneckého B-týmu Benjamin Vomáčka.

„Asi je to spravedlivá remíza. V prvním poločase jsme měli více ze hry i více nebezpečných situací. Hosté měli na konci poločasu paradoxně dvě tutovky. Při nich jsme tam necouvali dostatečně, to jsem hráčům i v poločase vyčítal. Ve druhé půli to byl více boj než fotbal. Čekalo se, jestli dá někdo gól třeba ze standardky nebo protiútoku. Jsem rád, že jsme vzadu udrželi nulu“ řekl dále Benjamin Vomáčka.

Rezerva Jablonce odehrála duel s českolipským Arsenalem v této sestavě: Reiner – Malý, Karban, Vošahlík, Hušek – Nykrín (90. Kubín), T. Kubín, Svoboda (75. Gaši), Diviš (75. Werani) – Kubát, Breda.

Páteční duel v Dubí - Pozorce odřídí jako hlavní rozhodčí šestatřicetiletý Vít Nedvěd z Jirkova. Na čarách mu budou asistovat čtyřicetiletý Antonín Suchánek a devětadvacetiletý Lukáš Pašek. Delegátem utkání je pětašedesátiletý Miloslav Žilka.

Zápas TEPLICE B JABLONEC B má výkop v pátek 17. května od 17:00 odpoledne na přírodní trávníku fotbalového areálu 1.FC Dubí v Pozorce.

Přijďte fandit i Vy a podpořte teplické B mužstvo v cestě za záchranou třetiligové soutěže !